Техніка безпеки в побуті
У вашому будинку росте малюк і з кожним днем він стає все допитливіше. Дитина щохвилини і дуже активно освоює простір, що його оточує. Кожна мама знає, що без жодного синця, подряпини виростити дитину просто неможливо. Тому головне завдання батьків забезпечити своїй дитині безпечний простір для більш повного дослідження навколишнього світу. І починати потрібно з повного огляду вашої квартири, пам'ятаючи при цьому про один важливий критерій – небезпеку краще попередити, ніж потім лікувати наслідки.
Для цього Вам доведеться виробити "звичку до безпеки".
Ось кілька основних правил:
Електрика
Всі розетки повинні бути справні, добре закріплені і закриті спеціальними заглушками (звертаю увагу на те, що заглушки повинні бути саме від дітей: кришечки від пилу не підійдуть).
Усі дрібні електроприлади типу фену і праски після використання обов'язково потрібно відразу «знеструмлювати» і зберігати в недоступному для дитини місці.
Всі великі електроприлади повинні стійко стояти на своїх місцях (в іншому випадку впав, наприклад, телевізор може стати причиною нещастя).
Пол
Якщо у вас слизька підлога (плитка, ламінат ...), непогано покласти на нього килим або доріжку, але обов'язково з протиковзкою внутрішньою поверхнею (варіант: підкласти під килим спеціальну гумову підкладку -сітку).
Передпокій
Так як маленька дитина повзає скрізь (і повзає дуже швидко), а підріс малюк намагається пограти всюди і з усім (у тому числі і на брудному килимку з вуличною взуттям), якщо є можливість , зробіть зону передпокою поза досяжності вашого дослідника. І, звичайно, надійно сховайте всі губки, щітки та крему для чищення взуття.
Вітальня
Найголовніше - поставте вище і поустойчівее всі крихкі і дорогі для вас речі типу статуеток і ваз. Зі столу, якщо є можливість, краще прибрати скатертину: як показує практика, малеча завжди намагаються встати, утримуючись за край.
Сховайте дорогі для вас книги або забезпечте їх за допомогою спеціальних блокаторів дверей шафи. Те ж саме можна сказати і про решту ящиках і дверцятах.
Будьте особливо уважні, якщо у вас шафи зі скляними вставками. Можливо, має сенс наклеїти на скло захисну плівку або поміняти звичайне скло на ударостійке, щоб дитина ні за яких обставин не порізався.
Кухня
Крім особливої ??уваги до електроприладів, слід ретельно стежити, щоб для дитини була недоступні приправи ( особливо гострі), оцет і оцтова кислота, засоби для чищення плити (підлоги, раковини ...) Не забувайте ставити вище засіб для миття посуду і губки.
Ящики із столовими приборами і особливо ножами слід забезпечити блокіраторами, які не дозволять малюкові відкрити скриньку. Також існують блокіратори, з якими дитина ніколи не прищемить палець.
Окрема розмова про плиті. Відразу поясніть малюкові, що плита - це джерело небезпеки, тому ігри з плитою або поруч з плитою неприпустимі. Намагайтеся завжди використовувати тільки дві далекі конфорки (варильні поверхні), щоб дитина не могла дотягнутися до гарячої сковороди. Для більшої безпеки можна купити захисний екран для плити (він перешкодить дитині дотягнутися до вогню або розпеченій поверхні).
Не забувайте перекривати газ чи відключати електроплиту від мережі.
Спальня
У спальні небезпеку становлять давно забуті речі під ліжком (наприклад, пакети, палиці, ящики з гострими кутами і т.п.) Також потрібно стежити за косметикою і флакончиками з парфумом: спостерігаючи за вашими маніпуляціями з цими предметами, дитина напевно вже передчуває, як він випробує їх на собі.
І, звичайно, надійніше сховайте документи, фамільні коштовності і біжутерію.
Ванна і туалетна кімнати
Ці кімнати (кімната) - джерело небезпеки, так як у них, як правило , в зоні досяжності дитини надає величезну кількість бульбашок з шампунем, баночок з кремом, пакетів з порошком і т.п. Навіть банальний туалетний йоржик може бути використаний дитиною не за призначенням - а там і до кишкової інфекції недалеко. Одним словом, якщо вийде, то краще щільніше зачиняти двері в ці заклади. Або робіть на ці двері клямками.
Дещо з досвіду
Вибираючи блокіратори для дверей шафи, уважно вивчіть принцип їхньої роботи, щоб зрозуміти, чи справді дитина не зможе їх відкрити. Наприклад, ми, не подумавши, купили блокатори-липучки, і в підсумку в тих місцях, до яких дитя змогло дотягнутися, ці липучки стали абсолютно марні.
Дуже зручно, коли заглушка для розетки виймається за допомогою такої ж заглушки, а не ключа: якщо ключ один, в разі необхідності доводиться шукати його по всьому будинку. І, на жаль, не у всіх наших розетках заглушки досить добре трималися (підозрюю, що проблеми виникали з розетками більш старих моделей).
Перевірте, щоб удома не було протягів, а балконні двері щільно закривалася.
Дуже небезпечні для маленьких дітей довгі шнури гардин, жалюзі і штор: крім того, що чоловічок може в них заплутатися і злякатися, є ймовірність, що карниз не витримає ваги вашого дитинчати і обвалиться.
Будьте уважні до іграшок: на жаль, у багатьох неякісних екземплярів можуть відриватися або відламуватися частини - і тут вже немає гарантії, що дитинка їх не з'їсть.
Звичайно, неможливо абсолютно убезпечити маленького чоловічка, і все-таки завдання кожного батька - зробити будинок максимально безпечним і, якщо можна так висловитися, максимально гостинним для нового господаря або господині.
Шановні батьки! Будь ласка, не забувайте про те, що ваша дитина дивиться на світ не як ви (в прямому і переносному сенсі), і для того, щоб зрозуміти, чи достатньо безпечний ваш будинок, не полінуйтеся на кілька хвилин стати маленькими і подивитися на все очима малюка .
Ці запобіжні заходи допоможуть Вам менше турбуватися, коли Ви і Ваша дитина переміщаєтеся по дому в різних напрямках в один і той же час! І, будь ласка, не забувайте, що Вам потрібно усвідомлювати небезпеку не тільки в своєму будинку, але і в будинках інших людей. Це набагато важче, особливо, коли маєте справу з друзями або власними батьками. Все, що Ви можете, – це пам'ятати, наприклад, що у них немає шпінгалетів на вікнах або що вони не замикають "отрути" в шафці під раковиною. Постарайтеся тактовно, щоб не образити їх, обговорити ці важливі для Вас моменти.
Охороняти життя дітей – це просто проявляти здоровий глузд!
Дуже важливо, щоб Ви на крок випереджали дитину. Тоді Ви зумієте передбачати, що він може зробити, ще до того, як він це зробить! Пам'ятайте, що Ваш малюк дорослішає і турбот, відповідальності за його життя і здоров'я з кожним днем додається! Допоможіть дитині задовольнити свій пізнавальний інтерес до навколишнього світу, створивши всі необхідні умови безпечної життєдіяльності!